Combined League Cups

Kent County Football League

Winners Runners Up
Eastern Floodlit Cup
1992-93 Lydd Town 3 Headcorn 0
1993-94 Lydd Town 1 Rye United 0
1994-95 Lydd Town 2 Teynham & Lynsted 2    aet 7-6 pens
1995-96 Teynham & Lynsted 1 Rye United 0
2005-06 Bromley Green 1 Sheerness East 0
2006-08 Bly Spartans 4 New Romney 1
Eastern Junior Cup
1992-93 Lydd Town Reserves 2 Teynham & Lynsted Res 1
1993-94 Lydd Town Reserves 1 Bishopsbourne 0
1994-95 Royal George (Folkestone) 2 Sturry 1
1995-96 Tenterden & St Michaels Utd Res 3 Broomfield United Reserves 2
1996-97 Tenterden & St Michaels Utd Res 4 Rye United Reserves 1
1997-98 Teynham & Lynsted Res  2 Wittersham 1
1998-99 University of Kent Reserves 2 Kennington Reserves 0
1999-00 New Romney Reserves 1 Sheerness East Reserves 0
2000-01 St Margarets Reserves 4 Betteshanger Welfare 1
2001-02 Bliby 5 St Margarets Reserves 0
2002-03 Sheerness East Reserves 3 Kennington Reserves 0
2003-04 Sheppey United 1 Staplehurst 0
2004-05 No Competition
G R Roofing Champions Trophy
1999-00 Knatchbull 4 Sevenoaks Town 1    aet
2000-01 Sheerness East 5 Snodland 4
2001-02 Bearsted 2 Fleetdown United 0
2002-03 Stansfeld O&B Club 1 Bearsted 1    aet 5-4 pens
2003-04 Sevenoaks Town  2 Stansfeld O&B Club 1
2004-05 Crockenhill 3 Cray Valley (PM) 1
2005-06 Orpington 4 Cray Valley (PM) 2 aet
2006-07 Norton Sports 2 Lewisham Borough (Com)  1
2007-08 Holmesdale 1 Bly Spartans 0
2008-09 Norton Sports 2 Fleet Leisure 2    aet 7 – 6 pens
Division One West Cup
1992-93 Bearsted 3 Ten Em Bee 1    aet
1993-94 Phoenix Sports 0 Bearsted 0    aet 4-3 pens
Junior Challenge Cup
1992-93 Fleetdown United 1 Empire 0
1993-94 Sutton Athletic 2 Wellcome (Saturday) 0
Reserve Division West Cup
1992-93 Stansfeld O&B Club 2 Aylesford Paper Mills 1    aet
1993-94 Greenways 2 Stansfeld O&B Club 0
1994-95 VCD Athletic  3 Sevenoaks Town 0
1995-96 Lordswood 1 VCD Athletic 0
1996-97 A F C Egerton 1 Thames Polytechnic 1    aet 8-7 pens
1997-98 Ex Blues 4 Thames Polytechnic 2
1998-99 Thames Polytechnic 3 VCD Athletic  1
1999-00 Sevenoaks Town 3 Stansfeld O&B Club 2
2000-01 Holmesdale 2 Greenways 1
2001-02 Sevenoaks Town 3 Greenways 1
2002-03 Sevenoaks Town 3 Oakwood 0
2003-04 Holmesdale 4 Wickham Park 0
Reserves Division Cup
2004-05 Holmesdale 1 Stansfeld O&B Club 0
2005-06 Kennington 2 Belvedere 0
2006-07 Holmesdale 5 Bly Spartans 0
2007-08 Borden Village 3 New Romney 2
2008-09 Greenways 3 Bly Spartans 1
2009-10 Westerham 1 New Romney 0
2010-11 Sutton Athletic 2 Fleetdown United 1
2011-12 Kennington 2 Tudor Sports 1
2012-13 Hollands and Blair 3 Tudor Sports 2    aet
Division One East Invitation Cup
2001-02 Rye & Iden United 6 Tenterden Tigers 1
Division Two East Invitation Cup
2001-02 Lydd Town Reserves 2 Bliby 0    aet
Division Two West Invitation Cup
2001-02 Bly Spartans 4 Danson Furness Athletic 4    aet 4-3 pens