Bill Manklow Inter Regional Challenge Cup – Cup draws 2019-2020

BILL MANKLOW

INTER-REGIONAL CHALLENGE CUP

Sponsored by NRG Gym

Holders:   Chipstead

First Round   – To be played on or before 28th September 2019

 Match 1: Ide Hill      v       Welling Park

Match 2: Peckham Town    v     Club Langley        

Match 3: Sydenham Sports   v     Belvedere

Match 4: Halls AFC     v      South East Athletic             

Match 5: Chipstead     v      Otford Utd

Match 6: Metrogas      v      Crockenhill

Match 7: Kings Hill     v       Snodland Town Reserves

Match 8: Staplehurst Monarchs        v      Faversham Strike Force

Bye: Tudor Sports,   Fleetdown Utd,    Sutton Athletic Reserves,    HSFP Ten-Em-Bee,               Red Velvet,     Bexley,     Bromlieans,      Stansfeld OB Club,       AFC Mottingham,      Farnborough OBG,     Lordswood Reserves,     Ashford,    Rusthall Reserves,      Thanet Utd,      Rochester City, Burgess Hodgson,     Cuxton 91,     Guru Nanak,      K Sports Reserves,       Borden Village, Hollands & Blair Reserves,     Hawkinge Town,     Lydd Town Reserves,      New Romney  

 Second Round  – To be played on or before 9th November 2019

Match 9:   Winners of Match 3            v          Fleetdown Utd

Match 10:  Sutton Athletic Reserves    v        Winners of Match 2

Match 11:   Bexley         v        Winners of Match 1

Match 12:   Winners of Match 6      v      Farnborough OBG

Match 13:   Bromleians      v      Stansfeld (OB) FC                                

Match 14:   Winners of Match 5      v     HSFP Ten-Em-Bee               

Match 15:    Tudor Sports       v      AFC Mottingham

Match 16:   Winners of Match 4      v      Red Velvet

Match 17:    Hollands & Blair Reserves  v    Guru Nanak

Match 18:    New Romney         v       Winners of Match 7

Match 19:    Cuxton 91      v      Lydd Town Reserves

Match 20:   Lordswood Reserves        v        Hawkinge Town   

Match 21:   Thanet Utd       v       Winners of Match 8

Match 22:   K Sports Reserves      v        Ashford

Match 23:   Rusthall Reserves        v      Borden Village

Match 24:   Burgess Hodgson        v     Rochester City

Third Round  – To be played on or before 21st December 2019

 Match 25:  Winners of Match 13          v         Winners of Match 14

Match 26:   Winners of Match 11          v          Winners of Match 16

Match 27:   Winners of Match 17          v          Winners of Match 9

Match 28:   Winners of Match 20         v          Winners of Match 10

Match 29:   Winners of Match 21          v          Winners of Match 19

Match 30:   Winners of Match 23          v          Winners of Match 18         

Match 31:    Winners of Match 22          v          Winners of Match 15

Match 32:    Winners of Match 12          v          Winners of Match 24 

Quarter Final  – To be played on or before 15th February 2020

 Match 33:   Winners of Match 32          v          Winners of Match 31

Match 34:    Winners of Match 27          v          Winners of Match 26

Match 35:    Winners of Match 29          v          Winners of Match 28

Match 36:    Winners of Match 25          v          Winners of Match 30

 

Semi – Finals   – To be played on or before 21st March 2020                                                                                                                                                     

Match 37: Winners of Match 33          v           Winners of Match 34

Match 38: Winners of Match 36          v           Winners of Match 35

                                                    

FINAL TIE – Venue and date to be confirmed                                                                          

Match 39: Winners of Match 38         v        Winners of Match 37